1. Home
  2. Our products
  3. Anchors

Kotevní technika

Fasádní hmoždinky


U fasádních hmoždinek EJOT se jedná o plastové hmoždinky k vícenásobnému upevnění nebo kotvení nenosných systémů podle ETAG 020. Hmoždinky mohou být použity pro všechny běžné podklady a vyznačují se speciálně vyvinutými rozpěrnými zónami.
Oblasti použití hmoždinek EJOT
 
Fasádní hmoždinky EJOT nabízejí  velký rozsah délek (50 – 360 mm) a vyznačují se zvláště krátkými kotevními délkami. Hmoždinky EJOT naleznete v následujících aplikacích:
 
- Fasádní systémy
- Kovové stěnové držáky
- Dřevěné podkonstrukce
- Schody a zábradlí
- Potrubní systémy a zavěšené stropy
Fasádní hmoždinka EJOT: vhodná pro mnoho druhů podkladů
 
Různé stavební materiály vyžadují speciální řešení upevnění, která jsou optimálně přizpůsobena podkladu. Výběr správného řešení pro upevnění závisí na druhu stavebního materiálu, druhu upevnění a podmínkách prostředí. 
U hmoždinek EJOT jste na straně bezpečnosti, jak můžete zjistit z jednotlivých posouzení (ETA-10/0305, ETA-12/0502, ETA-15/0027, ETA-15/0387). Fasádní hmoždinky EJOT jsou vhodné pro všechny běžné podklady:
 
- Kategorie A: beton a betonové pohledové dílce
- Kategorie B: plné cihly, vápenopískové tvárnice a plné bloky z lehčeného betonu
- Kategorie C: děrované cihly, vápenopískové tvárnice, děrované bloky z lehčeného betonu
- Kategorie D: pórobeton

EJOT SDF Facade Anchors

teaser-vsd-850x444px.jpg

Sanační hmoždinka pro lícové zdivo

Pro dodatečné a rychlé mechanické upevnění lícového zdiva EJOT doporučuje sanační hmoždinku pro lícové zdivo EJOT VSD. Je vhodná pro nosné podklady z betonu, plného a děrovaného cihelného zdiva.


teaser-nagelduebel-nd-k-850x444px.jpg

Zatloukací hmoždinka

Zatloukací hmoždinky ND-K a ND-S jsou vynikající řešení pro upevnění: nosných konstrukcí, polic a regálů, podklahových lišt, latí, kabalových svorek a držáků potrubí.


teaser-gripper-850x444px.jpg

Univerzální hmoždinka GRIPPER

Hmoždinka GRIPPER je z termoplastického elastomeru Ideální pro kotevní v betonu, pěnobetonu, pórobetonu a dutinových stěnových konstrukcí. Povrch hmoždinky zajišťuje spolehlivé kotvení.


teaser-daemmstoffhalter-dh-neu-850x444px.jpg

Držáky izolace

Pro upevnění tepelných izolantů v zavěšených odvětrávaných fasádách na všechny podklady je zvláště vhodný držák izolace EJOT DH. Zabraňuje bodovému stlačení izolantu pomocí následné montáže talířku a tím rozevření spojů mezi jednotlivými deskami v oblasti spár. Praktický pro skladování: Objem pro přepravu a skladování je snížen až o 60 % ve srovnání s jednodílnými držáky.


Pro upevnění tepelných izolantů při zvýšených požadavcích na požární odolnost (zateplení stropů sklepů, zateplení únikových cest) EJOT doporučuje kovový držák izolace DMH.