O nás

Společnost EJOT CZ je obchodním zastoupením německého výrobce upevňovací techniky a průmyslových spojovacích prvků na českém trhu. V roce 2024 oslaví společnost 30 let činnosti. Založena byla už v roce 1994 jako první zastoupení skupiny EJOT v zemích střední a východní Evropy. Prvním sídlem společnosti byly pronajaté prostory v průmyslovém areálu v Praze 5.
 

Od počátku činnosti se prodej soustředil hlavně na šrouby a příslušenství pro střechy a pláště a také oblast průmyslových šroubů pro automobilový průmysl, kde byla převzata část přímých dodávek z mateřského výrobního závodu.

Krátce po založení společnosti se prodej rozšířil o šrouby pro výrobu a montáž otvorových výplní a v roce 1997 o talířové hmoždinky kontaktní zateplení fasád.

Na přelomu roku 1998 / 1999 se společnost přestěhovala do vlastních prostor v průmyslové zóně u Jažlovic na Praze východ, kde působí dodnes.

budova 24.jpg
V současnosti EJOT CZ zajišťuje prodej sortimentu spojovacích prvků a šroubů pro průmysl, upevňovacích prvků pro střechy a pláště, kotevních prvků pro ploché střechy, hmoždinek a upevňovací techniky pro zavěšené fasády, talířových hmoždinek pro ETICS a upevňovacích prvků pro fasády s ETICS. 

Vedle vlastního prodeje upevňovacích a spojovacích prvků zajišťuje EJOT CZ zákaznický servis. Pro oblast stavebnictví jsou to výtažné zkoušky pro stanovení únosnosti kotevních prvků pro oblast mechanicky kotvených plochých třech, pro mechanické upevnění ETICS a pro zavěšené odvětrané fasády. Dalším významným prvkem servisní podpory prodeje je provádění návrhů mechanického upevnění ETICS a předběžné návrhy počtů kotevních prvků pro kotvení hydroizolací na plochých střechách.

V oblasti průmyslových šroubů provádíme měření charakteristik utahovacích momentů při šroubování speciálních šroubů do plastů a hliníku. Trvalým krédem společnosti, navazujícím na filozofii celé skupiny EJOT, je profesionální přístup a vysoká kompetentnost zaměstnanců.