Historie EJOT sahá až do počátku dvacátého století

Skupina EJOT globálně roste, v kombinaci s intenzivní stavební činností, která je charakterizována vytvářením moderní průmyslové architektury. Mezi nejvýznamnější projekty v roce 2013 patří slavnostní otevření nové výrobní haly v Taicangu v Číně, výstavba logistického centra a výrobní haly 4.0 s výukovou dílnou v Bad Berleburgu a otevření Tech Center v Detroitu v USA a v Tokiu v Japonsku. Jako zakládající člen a spoluvlastník je EJOT zapojen do Automotive Center Südwestfalen (acs) v Attendornu, platformy pro výzkumné a vývojové práce a předávání znalostí mezi výrobci automobilů, dodavateli a vysokoškolskými instituty v Jihozápadním Vestfálsku. EJOT patří mezi přední inovátory, "TOP 100" německých malých a středních podniků, a v roce 2016 v rámci Německého summitu malých a středních podniků byl vyznamenán. Smrtí Hanse Wernera Kocherscheidta v dubnu 2017 EJOT ztrácí svého zakladatele, který s maximálním osobním nasazením a podnikatelskou vizí vytvořil skupinu EJOT s 3 300 zaměstnanci a obratem více než 500 milionů eur.
V roce 1984 bylo zavedeno logo EJOT pro všechny dříve existující názvy firem. Ve stejném roce byla založena společnost EJOT Baubefestigungen GmbH se sídlem v Bad Laasphe. EJOT expanduje v Evropě s prvními obchodními zastoupeními ve Velké Británii, Norsku a Francii. Tato strategie průběžně pokračuje až k založení vlastních výrobních společností. Skupina EJOT expanduje také v Německu a otevírá druhý výrobní provoz v Bad Laasphe. V roce 1993, EJOT přebírá šroubárnu Tambachu v Durynsku a stává se jedním z největších výrobců malých šroubů v Evropě. Certifikace podle DIN ISO 9001 a DIN EN ISO 14001 dokumentují vysokou úroveň kvality u EJOT. Také v Bad Berleburg se rozšiřuje výroba zprovozněním nové výrobní haly
V roce 2018 je představen nový šroub EVO PT®, který navázuje na úspěšný příběh v oblasti přímého šroubování do plastů.
EJOT se aktivně věnuje tématu digitalizace a vyvíjí strategii ve prospěch zaměstnanců a zákazníků.
V závodě v Durynsku je v roce 2019 uvedeno do provozu první velké rozšíření výroby. Nová budova o rozloze 8 000 m² vytváří prostor pro třídicí stroje EJOMAT® a expedici, nová velká zušlechťovací pec vytváří kapacitu pro temperování šroubů FDS® přímo v závodě.
Koronavirová pandemie v roce 2020 uvádí svět do hluboké krize, která také ovlivňuje EJOT. Stavebnictví se v krizi ukazuje jako robustní, což má pozitivní vliv na EJOT. S velkým společným úsilím je krizový rok překonán překvapivě dobře.
V roce 2021 jsou zahájeny stavební práce na novém závodě v lokalitě Cercesköy v Turecku. Rok 2022 je rokem plným aktivit, projektů a oslav 100. výročí skupiny EJOT - bohužel také rokem, ve kterém válka na Ukrajině ukazuje, jak snadno se věci mohou pokazit a co se podařilo, může být ohroženo. V závodě v Durynsku je v rámci oslav výročí slavnostně otevřeno nové zařízení pro povlakování zinkovou lamelou.
 
V roce 2000 proběhla reorganizace struktury skupiny s napojením společností na EJOT Holding GmbH & Co. KG a zřízením poradního sboru holdingu. V průběhu dalšího mezinárodního růstu v Evropě, Americe a Asii vznikly základy prvního asijského výrobního závodu EJOT Fastening Systems v Taicangu v Číně a společného podniku EJOTATF v Mexiku. V Bad Laasphe bude zprovozněno nové logistické centrum divize Building Fasteners. Pro EJOT jako rodinnou firmu je důležitým úkolem sladění pracovního a rodinného života. V roce 2011 byl udělen certifikát "audit berufundfamilie" (práce a rodina).
V roce 1922 založil Adolf Böhl stejnojmenou společnost v malé vesnici Berghausen nedaleko Bad Berleburg v okrese Siegen-Wittgenstein. Po smrti Adolfa Böhla v roce 1960 převzal podnik jeho synovec Hans Werner Kocherscheidt. V roce 1965 následuje převzetí šroubárny Eberhard Jaeger v sousedním Laasphe. Zahájení strategie diverzifikace, která pokračovala v 70. letech zařazením výroby plastů. Kromě vstřikovaných dílů se vyrábějí technicky složité prvky pro upevnění v kombinaci kovu a plastu. Ke konci sedmdesátých let byl výrobní sortiment rozšířen o prvky pro upevnění tepelných izolací pro zateplení domů. V tomto odvětví EJOT drží pozici leadera na trhu a pokrývá přibližně 80% poptávky v Německu. Jednou z hlavních technických inovací EJOT z konce sedmdesátých let byl vynález šroubu PT®, závitotvorného šroubu pro termoplasty, který se stal předním produktem na trhu.