DELTA PT® DS

Podrobnosti k výrobku

 • Přehled

  • Standardní délky: ca. 2 až 10 krát jmenovitý průměr (další na poptávku)
  • Bezpečná a spolehlivá přímá montáž do termosetů
  • Standardizací k úsporám: jeden typ šroubu pro termoplasty a termosety
  • Snadná montáž umožněná bezproblémovým navedením šroubu
  • Realizace kratších hloubek děr než u šroubů s vyfrézovanou drážkou
  • Vyšší překrytí závitů při stejné hloubce zašroubování ve srovnání se šrouby s vyfrézovanou drážkou

Vladimír Žid

Product Manager

IND-Teaser-CADundmehr2-EJOT.jpg

CAD & více na ejot.com

Jednorázovou registrací  získáte v této oblasti přístup k CAD datům v různých formátech stejně jako k PDF technických výkresů našich výrobků DELTA PT®, SHEETtracs® a ALtracs® Plus.
Navíc, CAD & více Vám nabízí možnost konstruovat Vaše individuální spoje s pomocí výpočtových programů nebo ověřit jejich proveditelnost pomocí aplikační kontroly. Nadto můžete stahovat nejnovější produktové katalogy, technické publikace a vnitropodnikové normy EJOT.


CAD & more

"Specialista" na duroplasty

Alternativní materiály a plasty, na které se ještě před několika lety neupínala pozornost při řešení technických spojů, nyní nacházejí stále větší uplatnění v nejrůznějších průmyslových aplikacích. V této souvislosti je třeba zejména zmínit duroplasty, které často nahrazují jiné materiály, v automobilovém průmyslu pak zvláště z důvodu úspory hmotnosti jednotlivých dílů. Požadavky na bezpečné a dlouhodobé spoje těchto často vysoce namáhaných komponent kladou ty nejvyšší nároky i na použité spojovací prvky. EJOT je umožňuje splnit pomocí nově vyvinutého DELTA PT® DS, který je svým speciálním provedením závitu vycházejícím z osvědčeného DELTA PT® šroubu předurčen pro ty nejnáročnější aplikace využívající přímé šroubování do duroplastů.

Modifikované ukončení závitu

Klíčem pro řešení těchto ztížených nároků na spoj je přitom profil závitu DS (DuroSet). Osvědčená geometrie DELTA PT je doplněna o speciální drážky, které umožňují optimální tváření závitu v duroplastu. Tyto drážky se směrem ke špici šroubu zvětšují a naopak směrem k hlavě šroubu se postupně vytrácejí. Tato nově vyvinutá tvářecí zóna takto umožňuje nízký moment zašroubování a vysoký moment překroucení šroubu, praskání komínků je díky DELTA PT DS spolehlivě eliminováno. Tímto způsobem je náš novodobý šroub optimalizován pro konstrukce, které z důvodu tvrdosti a křehkosti použitých materiálů kladou obzvláště vysoké nároky na přímé šroubování.

DELTA PT® DS geometrie hlav a drážek

WN5411 čočková hlava s nalisovanou podložkou a křížovou drážkou Z (resp. H)
WN5411 čočková hlava s křížovou drážkou Z (resp. H)
WN5451 čočková hlava s nalisovanou podložkou a drážkou TORX PLUS®/AUTOSERT
WN5452 čočková hlava s drážkou TORX PLUS®/AUTOSERT
WN5453 zapuštěná čočková hlava s drážkou TORX PLUS®/AUTOSERT
WN5454 zapuštěná hlava s drážkou TORX PLUS®/AUTOSERT

Pro podrobnější údaje prosím nahlédněte do normy EJOT.
Tu si můžete stáhnout v naší zákaznické zóně "CAD & více".