1. Home
 2. Spojovací technika
 3. Výrobky
 4. TOBI® Drive-System

TOBI® Drive-System

Podrobnosti k výrobku

 • Přehled

  • Samopřídržný účinek šroubu zabraňuje vypadnutí šroubu
  • To zajišťuje bezpečné šroubování součástí v těžko přístupných oblastech
  • Axiální vyrovnání šroubu ve všech montážních situacích zajišťuje snadnou aplikaci šroubu
  • Využití maximální dostupné kontaktní plochy vede ke zvýšení životnosti hnacího nástroje
  • Snížení nákladů díky odstranění vakuové technologie
IND-Teaser-CADundmehr2-EJOT.jpg

CAD & více na ejot.com

Jednorázovou registrací  získáte v této oblasti přístup k CAD datům v různých formátech stejně jako k PDF technických výkresů našich výrobků DELTA PT®, SHEETtracs® a ALtracs® Plus.
Navíc, CAD & více Vám nabízí možnost konstruovat Vaše individuální spoje s pomocí výpočtových programů nebo ověřit jejich proveditelnost pomocí aplikační kontroly. Nadto můžete stahovat nejnovější produktové katalogy, technické publikace a vnitropodnikové normy EJOT.


CAD & more

Funkce TOBI®

TOBI® Drive System je zcela nový koncept pohonu. Díky speciální konstrukci mezi pohonem a bitem lze kombinovat tři důležité požadavky: Axiální vyrovnání systému při vkládání bitu do pohonu hlavy šroubu zjednodušuje manipulaci i na těžko přístupných místech. Kontaktní plocha mezi bitem a pohonem, která je až 10krát větší, zajišťuje nižší povrchový tlak a tím menší opotřebení nástrojů.

Velké konkávní a malé konvexní poloměry v pohonu a také zúžení směrem k horní hraně bitu vedou k mírnému upínacímu účinku šroubu, takže nemůže vypadnout z bitu. To vede k bezpečné práci ve všech polohách, například při montáži nad hlavou nebo při šroubování součástí nebo dílů v těžko přístupných oblastech – dokonce i při automatizovaných šroubovacích procesech.
 

Použití v průmyslové montáži

Použití TOBI® Drive System zabraňuje prostojům při plně nebo poloautomatické šroubové montáži. Opotřebované bity způsobují obrovské náklady na nástroje, protože je nutné je pravidelně vyměňovat. Každá výměna nástroje znamená odstávku systému. Větší kontaktní plocha mezi TOBI® Drive a bitem zajišťuje snížení opotřebení bitu a minimalizuje ztráty způsobené výměnou nástroje.

TOBI® Drive-System je optimalizován i pro ruční montáž v průmyslovém prostředí. Umožňuje pracovníkovi vybrat šrouby jednou rukou bez ohledu na použitý materiál. Protože je k tomu zapotřebí pouze jedna ruka, lze druhou ruku použít k polohování nebo k držení součásti. Axiální vyrovnání šroubu ve všech montážních situacích zajišťuje snadnou aplikaci šroubu.

Eliminace drahé vakuové technologie

Vakuová technologie dříve používaná při montáži se skládá z vakuového generátoru a vakuového pouzdra připojeného k upevňovacímu systému. Toto vysoce přesné pouzdro musí být speciálně vyrobeno pro každý typ šroubu a rozměr šroubu, protože obklopuje šroub nad horní částí hlavy , čímž se vytvoří podtlak, který drží šroub v nosní části. Tato technologie je pomalá, energeticky náročná a má pouze omezenou procesní spolehlivost, protože sání a držení šroubu pomocí vakua je velmi citlivé.

Systém TOBI® Drive nevyžaduje žádnou složitou systémovou technologii. Díky samodržícímu efektu tento inovativní systém pohonu také bezpečně drží šrouby z neželezných kovů (např. nerezová ocel, titan nebo hliník) ve všech polohách. To vede k významným úsporám nákladů,času a ke snížení  CO2.