Podkonstrukce CROSSFIX® byla vyvinuta tak, aby splňovala požadavky architektů, stavebníků a výrobců, kteří kladou velký důraz na udržitelnost, ochranu životního prostředí, flexibilitu a nejvyšší požadavky na bezpečnost.

Nerezová ocel již dávno nahradila hliník, pokud se jedná o ekonomická a ekologická hlediska, zejména pokud jde o snížení produkce CO2 a fyzikální vlastnosti materiálu.


Nerezové konzoly CROSSFIX® mají navíc vysokou únosnost, takže oproti jiným systémům na trhu lze u konkrétních projektů předpokládat méně kotevních bodů na metr čtvereční. Díky tomu nabízí CROSSFIX® našim zákazníkům nejen značnou úsporu materiálu, ale mimochodem také zkrácení doby montáže.

Z hlediska požární bezpečnosti je CROSSFIX® také špičkovým představitelem, protože nerezová ocel splňuje nejvyšší požadavky na požární ochranu.


Pro veškeré architektonické požadavky


Teampool head office
Teampool head office
Seekirchen am Wallersee, Austria
Architektura Greisberger ZT-GmbH
Spar supermarket
Spar supermarket
Weinitzen, Austria
Architektura Scherr + Fürnschuss Architekten ZT-GmbH (© Spar AG/Werner Krug)
ENNI administrativní budova
Moers, Německo
Architectura Carpus + Partner AG
Residential and care home
Residential and care home
Hopfgarten, Austria
Architektura Mariacher & Partner ZT KG (@ Hausberger)
EJOT TEC CENTER
EJOT TEC CENTER
Bad Laasphe, Germany
Architektura Pahl + Weber-Pahl Planungsgesellschaft mbH & Co. KG
Apollo Nivy
Bratislava, Slovakia
Architectura Make Architects (© HB Reavis)
Legero Headquarter a Outlet
Legero Headquarter a Outlet
Graz, Rakousko
Architektura Dietrich | Untertrifaller (© 2019 Bruno Klomfar)
Aosta Valley University
Aosta Valley University
Valle d'Aosta, Itálie
Architektura Mario Cucinella Architects
Školní kampus a menza
Školní kampus a menza
Bremervörde, Německo
Architektura ABJ. Architekten
Rodinný dům v Chorvatsku
Rodinný dům
Rabac, Chorvatsko
Architektura Leonid Zuban, MOLO ZERO

Přednosti

ENERGETICKÁ ÚČINNOST

Výrazné snížení tepelných mostů oproti hliníkovým konzolám. Lepší hodnoty U (prostup tepla) při stejné tloušťce izolace. Sníží se potřeba izolačního materiálu, což šetří životní prostředí. Díky tomu je systém první volbou při plánování např. budov s certifikací DGNB, LEED nebo BREEAM.

BEZPEČNOST

CROSSFIX® dosahuje daleko vyšší úrovně bezpečnosti než systémy vyrobené z hliníku nebo hybridních materiálů s plastem. Byl vyvinut tak, aby také splňoval stále se zvyšující požadavky projektu – např. na požární ochranu nebo odolnost proti seismickým vlivům.

UŽITNÁ PLOCHA

Použitím systému CROSSFIX® lze lépe splnit všechny stavebně fyzikální požadavky ve srovnání s hliníkovými konzolami. Tloušťku izolace a tím i průřez stěny lze zmenšit, čímž se zvětší užitná plocha.

FLEXIBILITA

Konzola CROSSFIX® je vhodná pro vytváření pevných nebo kluzných bodů a pro uložení vodorovných a svislých nosných profilů. To znamená maximální flexibilitu při plánování a montáži. Ve spojení s ostatními systémovými komponenty kotevních a upevňovacích prvků jsou zaručeny normované a stanovené možnosti upevnění na všech běžných podkladech i ve spoji konzoly a nosného profilu. Systém podkonstrukce CROSSFIX® kombinuje flexibilitu konstrukce a vysokou únosnost s teplotními vlastnostmi a také s maximální odolností proti požáru.

ÚNOSNOST

​​​​​​​Vyšší únosnost díky použití nerezové oceli a volitelného použití závěsu. Posouzení ETA potvrzuje, že lze přenášet výrazně vyšší zatížení. Skutečně zkoušené hodnoty únosnosti a stanovené požadavky na výpočet zajišťují vyšší bezpečnost.

NÍZKÁ UHLÍKOVÁ STOPA

CROSSFIX® vyžaduje výrazně méně energie ve výrobním procesu než většina ostatních systémů na trhu. Další výhody: Úspora energie při montáži, nižší náklady na vytápění a menší množství izolačního materiálu. Certifikovaný systém CROSSFIX® je první volbou mezi architekty, výrobci a developery, pokud jde o udržitelné podkonstrukce pro fasády. Podrobnosti k enviromentálnímu prohlášení naleznete v našich EPD.


CROSSFIX® je kompletní systém


CROSSFIX® je kompletní systém

Přesvědčivý na celé čáře


CROSSFIX® Facts I
CROSSFIX® Facts II

CROSSFIX® – neviditelný, ale nepostradatelný

​​​​​​​

Naši odborníci na CROSSFIX® vám rádi poradí


Vaše kontaktní osoby

T +420 323 627 811
infoCZ@ejot.com


Další informace ke CROSSFIX®


Pokud hledáte další informace, můžete je najít v sekci Ke stažení.

Více informací


CROSSFIX® – neviditelný, ale nepostradatelný