1. Home
  2. Our products
  3. Flat roof fasteners

Střešní kotevní prvky

Ploché střechy jsou v módě. Zatímco byly ploché střechy v posledních desetiletích využívány především pro komerční budovy, nacházejí stále častější využití při výstavbě bytových domů. Ploché střechy nabízejí mnoho výhod, kladou ale také zvýšené požadavky na zpracovatele a požadované upevňovací prvky. 
EJOT nabízí profesionální upevňovací prvky pro racionální upevnění tepelných izolantů, hydroizolačních pásů na plochých a lehce skloněných střechách.

Přehled jednotlivých výrobků.

teaser-dabo-schraube-sw8-et-4.8-850x444px.jpg

Střešní samovrtné šrouby Dabo®

Střešní samovrtné šrouby Dabo jsou ideálním řešením upevnění, když se jedná o upevnění tepelných izolantů nebo zajištění hydroizolačních pásů na konstrukce  z ocelového a hliníkového plechu, dřeva a dřevěných  materiálů - lhostejno, jedná-li se o novostavbu nebo sanaci.


teaser-flachdachprofil-fp-850x444px.jpg

upevňovací profil FP

S novým liniovým systémem k mechanickému upevnění hydroizolačních pásů lze pokrýt téměř všechny případy použití.  Tuhý kovový profil s povrchovou úpravou aluzinek má k dispozici tři různé průměry otvorů. Výsledkem je mnoho možností zpracování se střešními šrouby, klasickými samovrtnými šrouby, rámovými kotvami a částečně také v kombinaci se speciálními plastovými podložkami pro snížení tepelných mostů. 
Liniový upevňovací systém EJOT nabízí  jediný střešní upevňovací profil se schváleným řešením pro všechny případy použití na plochých střechách podle ETA-07/0013 a na šikmých střechách podle ETA-10/0305


teaser-betonschraube-jc2-kb-850x444px.jpg

Šrouby do betonu a pórobetonu

Pokud jde o upevnění střešních hydroizolačních pásů na betonové a pórobetonové konstrukce, dosáhnete nejlepších výsledků s šrouby EJOT do betonu a pórobetonu.
 
 V případě sanací na konstrukcích z pórobetonu, doporučujeme provedení výtažných zkoušek.


teaser-tkr-4-8-850x444px.jpg

Plastové talířové podložky

Při zvláštních požadavcích na pochozí odolnost doporučujeme použití plastových talířových podložek v kombinaci se šrouby EJOT Dabo. Podložkami z plastu navíc dojde k účinnému snížení teplených mostů.


teaser-halteteller-hte-82-40-850x444px.jpg

Kovové talířové podložky

Kovové talířové podložky EJOT jsou uideálním doplněním při upevnění střešních hydroizolačních pásů na konstrukce ze dřeva, deskových materiálů, betonu a pórobetonu v kombinaci se střešními šrouby  EJOT Dabo i šrouby do betonu a pórobetonu.


teaser-fdd-plus-50-r-850x444px.jpg

Střešní talířové hmoždinky

Prémiovým výrobkem je střešní hmoždinka určená pro upevnění střešních hydroizolačních pásů na masivní stavební materiály jako beton a pórobeton. Také u spádových izolací je doporučeno použití střešních hmoždinek EJOT. I zde platí: Pouzdro hmoždinky z jakostního plastu redukuje účinně tepelné mosty a zajišťuje pochozí odolnost.


Postup montáže upevňovacího profilu EJOT FP.

Postup montáže střešní hmoždinky EJOT:

Pro upevnění střešních hydroizolací na konstrukce z betonu: