Bateriové systémy

Nová řešení pro vysokonapěťové a bateriové automobilové systémy

„Revoluce místo evoluce“ i tako by se dal jednoduše shrnout aktuální trend v oblasti automobilismu.  Posledních 100 let bylo pro výrobce automobilů spíše evolučních se zaměřením na neustálou optimalizaci technologie spalovacích motorů. Stále přísnější předpisy na ochranu životního prostředí si nyní vynucují radikální odklon od „zaběhlého byznysu“ ve prospěch alternativních forem pohonu, především elektromobility. Revoluce začala.

Nelze podceňovat důsledky této změny, které se dotknou celého zásobovacího řetězce. Jako specialista na spojovací techniku i EJOT vstupuje do nové éry, kde může díky inovativním výrobním technologiím a silné podpoře aplikační techniky nabídnout zákazníkovi řešení šitá na míru i v oblasti elektromobility.

Vysokonapěťové řešení

Výrobky pro elektromobilitu plní často jiné funkce než „klasické“ šrouby. V mnoha aplikacích se také používají alternativní materiály. Vysoce přesné komponenty od firmy EJOT pro vysokonapěťovou řadu elektrických vozidel jsou vyrobeny z mědi namísto oceli ve složitém vícestupňovém procesu tváření za studena. V kombinaci s další výrobní specializací firmy EJOT – vstřikováním plastů, je tváření za studena také základní technologií pro speciální kovo-plastové komponenty. Používají se například jako pólové šrouby pro vysokonapěťové kontakty bateriových modulů nebo jako distanční elektrická izolace pro desky plošných spojů v palubní nabíječce.

Bateriové systémy

Pokud jde o baterie, EJOT se opět zaměřuje na „spojování“. Šroub FDS®, který je již známý z oblasti karosérie a využívá technologie flowdrill a tváření závitu, může plně prokázat své přednosti tam, kde je vyžadována maximální bezpečnost a pevnost montáže. Je vybaven těsnící funkcí speciálně vyvinutou pro tuto aplikaci a zároveň zajišťuje, že pouzdro baterie je bezpečně připevněno ke krytu. 
Pro připevnění hliníkových komponentů k rámu baterie lze použít osvědčený EJOWELD®, který využívá technologii třecího sváření.
U skříně baterie, vyrobené z plastu místo kovu, umožňují šrouby EVO PT® spolehlivě připevnit víko přímo k rámu baterie. V oblasti návrhu Vám také nabízíme analýzu součástí podporovanou FEM a výpočtovou aplikaci EVO CALC®.

Při vývoji komponentů pro elektromobilitu se EJOT zaměřuje na individuální požadavky zákazníka. Téměř vše je možné, nechte se i Vy překvapit širokou škálou možností realizace Vašich strategií v oblasti mobility s podporou firmy EJOT.
 
EJOT_E-Mobilität-Produkte.jpg