Tisková zpráva

 

Mezinárodní certifikace

FM schválení produktů EJOT pro ploché střechy

19. 5. 2022, Bad Laasphe

Široká řada EJOT upevňovacích prvků  pro ploché střechy byla zkoušena a schválena americkým zkušebním institutem FM Approvals pro používání v kombinaci s různými typy střešních hydroizolací. Potřebné zkoušky pro toto schválení v zásadě odpovídají evropskému  technickému  posouzení  ETA  a  potvrzují  bezpečnost,  spolehlivost a životnost EJOT upevňovacích prvků pro ploché střechy. FM schválení je dalším krokem k celosvětovému použití produktů.

Pozadí událostí: V Evropě jsou upevňovací prvky obvykle zkoušeny na základě EAD a tímto jsou schvalovány pro použití se všemi střešními hydroizolacemi. Nicméně americký zkušební institut FM Approvals, který je napojen na pojišťovací společnost FM Global, zkouší celý systém, skládající se z upevňovacího prvku, nosné konstrukce, tepelné izolace a hydroizolace v samostatné zkoušce. Obsáhlá série zkoušek s různými kombinacemi upevňovacích prvků a hydroizolačních pásů byla nyní schválena FM Approvals.

Stále větší počet investorů a majitelů budov v Evropě požaduje americký certifikát kvality (FM Approvals Standard 4470). Schválení FM může být důležité pro stavební projekty mezinárodních společností. Právě proto je požadováno již při výběrových řízeních, aby byly splněny pojistné standardy FM Global.

Seznam všech schválených produktů najdete v centrální databázi Roofnav.
(www.roofnav.com).


O EJOT®
Market Unit Construction se zaměřuje na vybrané segmenty stavebnictví. Toto zahrnuje profesionální aplikace na fasádách budov a instalační řešení technických zařízení uvnitř budovy. Hlavními produkty jsou samovrtné a závitotvorné šrouby pro opláštění budov, hmoždinky, montážní prvky a profily pro vnější tepelněizolační kompozitní systémy (ETICS), chemické a mechanické kotvy, stejně tak jako upevňovací prvky pro ploché střechy a fotovoltaické panely.

Ať už se jedná o výstavbu nejvyšší budovy, nejpozoruhodnějšího ochranného krytu jaderného reaktoru nebo nejjižnější polární stanice na světě, zákazníci EJOT spoléhají na mnoholeté zkušenosti ve stavebním průmyslu.
EJOT – to je více než 3 700 zaměstnanců ve 38 dceřiných společnostech, více než 24 000 produktů a 100 let historie společnosti.

www.ejot.cz

PR: Katrin Strübe
Content Marketing Manager
kstruebe@ejot.com
P +49 2752 908-7992

Certifikace ke stažení zde: FM Approvals