top

Vylehčené pevnostní spoje

Datum: 20.07.2015

EJOT vyvíjí řešení pro lehké konstrukce

Jednu z možností podpory rozdílných konceptů lehkých konstrukcí v oblasti přímého šroubování do termoplastů nabízí EJOT v podobě šroubu „DELTA PT“ z oceli, hliníku nebo plastu. Tento šroub poskytuje díky svým vlastnostem významný příspěvek ke snížení hmotnosti – např. vede ke zmenšení rozměrů nebo snížení počtu spojů. Pokud použijeme hliníkovou nebo dokonce plastovou variantu, mohou úspory hmotnosti dosáhnout až 60, resp. 85% - a to při srovnatelné pevnosti a spolehlivosti spoje.

DELTA PTEJOT DELTA PT P® - lehký a spolehlivý šroub do měkkých termoplastů

Právě v oblasti automobilového průmyslu rychle roste používání lehkých materiálů, které ještě před pár lety byly na okraji zájmu, například voštinových nebo pěnových struktur s rozdílnými povrchovými vrstvami, stejně jako plastů vyztužených uhlíkovými nebo skelnými vlákny. EJOT pro tyto účely vyvinul metodu, která umožňuje při použití prvku „TSSD“ (Thermischer Stoff-Schluss-Dom) a příslušné technologie spojovat díly, z nichž jeden sestává z vlákny vyztuženého plastu. Při spojování je plastový prvek TSSD pomocí definovaných otáček a přítlaku zabudován do plastového dílu, kde slouží buď jako protikus pro šroub DELTA PT nebo přímo jako spojovací prvek.

EJOT TSSD

EJOT® TSSD - spolehlivé řešení pro spojování voštinových a pěnových materiálů

Rovněž vypěněné díly, převážně z expandovaného polypropylenu EPP, získávají stále větší význam na trhu. Pro upevňování komponentů na tyto díly vyvinul EJOT skupinu produktů „EPPsys“. Šroub „EPPsys D“ je jedním ze segmentu těchto spojovacích prvků, který může být šroubován přímo do pěny bez nutnosti připraveného otvoru. Šroub „EPPsys DR“ kromě toho nabízí i alternativní možnost dodatečného upevnění dílu. Dvě pružné západky umožňují jednoduché upevnění tenkostěnného dílu k tomuto EPPsys prvku. Ještě pevnější spojení zajišťuje „EPPsys RSD“ (Reib-Schweiß-Dom), který se propojí s nataveným materiálem dílu (přivaří se) a v kombinaci se šroubem DELTA PT představuje obzvláště spolehlivý přímý spoj.

EJOT EPPsys

EJOT® EPPsys – spolehlivé upevnění komponentů na pěnové díly