top

EJOT na ibf 2005

Datum: 02.05.2005

Stavební veletrh ibf je každoročně největší prezentací stavebnictví v Česku a ani na tom letošním nemohl EJOT chybět. Návštěvníci náš stánek mohli nalézt v pavilónu G1 stánek 21), kde jsme vystavovali již podruhé. Přesto, že naše účast na stavebním veletrhu v Brně už řadu let neslouží k získávání nových zákazníků, (těžko bychom mohli očekávat někoho, tak říkajíc z ulice, který by od nás začal kupovat ve velkém), velmi rádi se zúčastňujeme pro možnost setkávání se s našimi obchodními partnery nebo s dalšími firmami a osobami, které s našimi výrobky pracují. Takové kontakty pro nás jsou neocenitelným zdrojem informací z bezprostřední praxe a jsme rádi, když při této příležitosti můžeme informovat o našich novinkách.

Na našem stánku jsme jich představili hned několik. Nejvíce novinek je v oblasti kotvení kontaktních zateplovacích systémů a to talířové hmoždinky s evropským technickým certifikátem ETA ejotherm® ST U, ejotherm® NT U a vlajkovou loď ejotherm® STR U.U tohoto patentovaného hmoždinkového systému pro mechanické upevnění tepelně izolačních desek v kontaktních zateplovacích systémech (ETICS) jsou hmoždinky pro snížení rizika vykreslení jejich talířků při montáži zapuštěny a následně zakryty izolační zátkou. Montáž probíhá rychle a jednoduše pomocí montážního nástavce na elektrickém šroubováku a odstraňuje nutnost přestěrkovávat talířky.

Všechny zmíněné hmoždinky se dále vyznačují širokým rozsahem použití a minimální kotevní hloubkou jen 25 mm. Podle ETA mohou být použity pro kotvení do betonu, plných i dutinových stavebních materiálů stejně jako pro upevnění izolačních desek z polystyrenu i minerální vlny. Komplikovaný výběr hmoždinky pro rozmanité případy použití patří již minulosti.

Také v oblasti stavebních šroubů patří EJOT mnoho let k předním dodavatelům v Evropě. Jako technickou novinku v bohatém programu závitotvorných šroubů jsme představili na veletrhu u nás poprvé šrouby CRONIMAKS®. Zvláštností tohoto šroubu je neobvyklá tvrdost boků závitu (až o 20% vyšší než u šroubů z oceli A2), které je dosaženo speciálním postupem výroby. K dispozici je tedy cenově zajímavé, spolehlivé a nerezavějící upevnění ocelových trapézových plechů a sendvičových prvků na vysokopevnostní ocelové konstrukce bez nutnosti řezání závitů.